Preskočiť na obsah

Fyzioterapia je jednou z oblastí rehabilitácie. Dokáže liečiť bolesti pohybového aparátu – svalov, šliach a kĺbov, dokáže uľaviť pri bolestiach hlavy, brucha, a zmierniť ťažkosti,  vznikajúce v dôsledku psychického vypätia či stresu. V rámci prevencie pomáha predchádzať problémom s chrbticou a kĺbmi, spomaľuje starnutie a opotrebovanie tela, zlepšuje schopnosť regenerácie po fyzickom zaťažení alebo psychickom napätí.

Aplikované liečebné procedúry a terapie: 

Elektroliečba

  • zabezpečuje viaceré účinky na zdravotný stav prijímateľa na oslabenom mieste. V prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií. V zariadení využívame dva druhy elektroliečby:
  1. ultrazvuk – zlepšuje napätie svalstva, krvný obeh, metabolizmus, táto terapia sa vykonáva pomocou ultrazvukovej hlavice.
  2. magnetoterapia – pomáha uľaviť od bolesti pri dlhodobo neliečených alebo zanedbaných ortopedických a podobných problémoch.

Termoterapia (teploliečba)

  • parafínové zábaly napomáhajú nielen na uvoľnenie  a zníženie bolesti pohybového aparátu, ale majú blahodarný účinok na celé telo. Využívajú sa najmä pri chorobách pohybového systému najmä chronických ochoreniach kĺbov na horných a dolných končatinách a svalových kŕčoch. 

Mechanoterapia

  • klasické masáže prinášajú prijímateľom hĺbkové uvoľnenie, odstraňujú únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovujú pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobia proti stresu aj depresii, odbúravajú napätie a napomáhajú k psychickej rovnováhe.

Liečebná telesná výchova

  • je základnou zložkou pri liečbe porúch pohybového systému, jej pôsobenie na človeka je multifaktorálne a pôsobí tak na ľudský organizmus ako celok. Medzi prvky, ktoré touto metódou realizujeme patria aktívne a pasívne pohyby,  cvičenie s pomôckami a s náradím alebo kondičné cvičenie.

V rámci zdravotno-liečebného procesu poskytujeme našim prijímateľom rehabilitáciu, ktorá prostredníctvom uvedených liečebných procedúr a terapií vedie prijímateľov k čo najväčšej samostatnosti a sebestačnosti a prispieva k zlepšeniu kvality života.