Chybová správa

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls v _menu_load_objects() (riadok 579 z /nfsmnt/hosting2_1/b/3/b33c0d78-cdb6-4e3c-932c-8da446c92093/domovina-no.sk/web/includes/menu.inc).

Spôsob určenia úhrady v špecializovanom zariadení a v domove sociálnych služieb

  1. Úhrada za poskytovanú sociálnu službu v zariadení pre fyzickú osobu sa určí ako súčet úhrady za stravovanie, ubytovanie a za ďalšie obslužné činnosti.
  2. Pri celoročnej pobytovej forme poskytovania sociálnej služby sa úhrada za mesiac určuje ako súčin počtu dní v príslušnom kalendárnom mesiaci a výšky úhrady za odobraté činnosti uvedené v bode 1.
  3. Úhrada za poskytovanú sociálnu službu v zariadení platí prijímateľ sociálnej služby za kalendárny mesiac, v ktorom sa mu sociálna služba poskytovala, najneskôr do 15. dňa nasledujúceho mesiaca
  4. Za dni prerušenia poskytovania sociálnej služby a za dni poskytovania zdravotnej starostlivosti v zdravotníckom zariadení prijímateľ sociálnej služby neplatí úhradu za stravovanie a ďalšie obslužné činnosti. Úhradu za ubytovanie platí v plnej výške.